Arendav ning meeldejääv vahetusnädal Saaremaal

Arendav ning meeldejääv vahetusnädal Saaremaal

Olen Roosmari Pihlak Tallinna Mustamäe Gümnaasiumi 10. klassist ning osalesin perioodil 15.10-19.10.2018 õpilasvahetuses Saaremaa Ühisgümnaasiumis.

Kooliaasta algul rääkis mu klassiõde mulle VeniVidiVici programmist ning pakkus välja, et võiksime selle aasta jooksul koos kuhugi vahetusnädalale minna. Valituks osutuks SÜG seetõttu, et ta oli 7. klassis juba selles koolis vahetuses osalenud ning tal oli olnud hea kogemus; samuti elab ta vanaema Kuressaares ning meil oleks mugav tema juures majutuda. Mina olen alati olnud huvitatud taolistest programmidest ning õpilasvahetustest, seega olin koheselt kindel, et tahaksin osaleda.

Enne vahetuse algust olin loomulikult ootusärevil ja põnevil. Valisime vahetusperioodiks täpselt viimase nädala enne vaheaja algust, et oleks aega vaheajal oma koolis õpitu järele võtta. Enne vahetust selgus, et paljud õpetajad otsustasid teha kontrolltöid täpselt sel nädalal, mil me ära olime – mõte kõigist neist järeltöödest hirmutas meid pisut. Õnneks saime aga osade õpetajatega kokkuleppele ning tegime mõned tööd ette ära või saime neid Saaremaale kaasa võtta.

Õppisime vahetusnädalal 10.a klassis ehk humanitaarsuunal. Loomulikult oli meie klassil ka sel ajal mõningaid kontrolltöid ja hindelisi ülesandeid. Tegime peaaegu kõik kontrolltööd kaasa, isegi kui me polnud nendeks õppinud, ning nende eest hindeid me ei saanud. Kuid kui olime näiteks keemia või vene keele töölehe eest saanud viie, siis need lasime hinnetelehele kirja panna 🙂

Meie klass oli väga tore – kõik olid väga sõbralikud, lõbusad ja abivalmid, tutvustasid meile oma kooli ja koolielu. Ka õpetajad olid head, arvestasid meiega ja vajadusel alati abistasid. SÜGis olid meil tunniplaanis mõned sellised tunnid, mida mul enda koolis veel pole, näiteks kõne ja väitlus ning kunstiajalugu. Kõne ja väitluse õpetaja oli küll range, aga juba üksainus tund oli minu jaoks väga kasulik – õppisin palju uut.

Reede õhtul avanes meil võimalus minna vaatama SÜGi kuulsat kabaree-etendust. Olin sellest juba varem kuulnud ja ütlesin oma sõbrannale, et me lihtsalt peame sinna minema. Etendus ületas mu ootusi, see oli naljakas, põnev, loominguline ning kindlasti imetlusväärne. See on nii tore traditsioon, tahaksin isegi selles osaleda. Etendus oli väga meeldejääv lõpetus meie vahetusnädalale ning soovitan kõigil, kel võimalik, seda vaatama minna.

Vabal ajal tutvusime linnaga, külastasime spaad, käisime väljas söömas, veetsime klassikaaslastega aega jms. Kuressaare on ilus ja rahulik ning sai mulle juba nädalaga koduseks, saarlased on kõik nii sõbralikud ja armsad – tunnen neist juba puudust.

Soovitan kindlasti kõigil vahetusprogrammides osaleda. Kõik oli hästi korraldatud, saime enne vahetusse minekut kooli, klassi jms kohta kasulikku infot ning meile oli määratud ka koolis tugiisikud. See on kogemus, mis arendas mind ja võimaldas tutvuda uue koolikeskkonna ja uute inimestega. Kindlasti tahaksin tulevikus veel kuhugi vahetusõpilaseks minna.

 

Roosmari Pihlak

Pole kommentaare

Kommenteeri