Võrratu kogemus uues keskkonnas Otepääl

Võrratu kogemus uues keskkonnas Otepääl


3-7 detsember 2018 käisin ma VeniVidiVici raames Otepää Gümnaasiumis ja õppisin seal 9B klassis. Ma olen terve elu õppinud Räpinas ja see oli minu esimene kord minna enda jaoks täiesti võõrasse keskkonda. Selle kooli valisin ma sellepärast, et tundsin sealt 10. klassi õpilasi ja mul oli olemas perekond, kes mu rõõmuga nädalaks enda juurde võttis.

Esimese päeva pärast ma eriti ei muretsenud, sest ma teadsin, et ma pole seal koolis üksi. Enda uuest klassist ma kedagi ei tundnud, kuid ka selle pärast ma ei muretsenud.

Kooli jõudes tutvustati mulle kooli ning ma sain endale oma kapi ja õpikud. Mind saadeti esimesse tundi. Klassi jõudes tuli mulle alles esimene ärevus sisse. Kõige rohkem kartsin, et ma pean ennast klassi ees tutvustama. Ma kartsin, et ma ei oska neile midagi rääkida ja jätan endast väga halva mulje. 

Esimene esmamulje klassist hirmutas mind, sest terve klass oli vaikne ja kõik tagumised pingid olid vabad. Meie klassis on tavaliselt just tagumised pingid need, mille peale suur sõda lahti läheb. Sellist vaikust, nagu seal klassis oli, meil ka tavaliselt ei ole. 

Esimestel päevadel ma oma klassiga eriti ei rääkinudki. Ma arvasin juba alguses, et ma ei meeldi neile ja sellepärast ei läinud ma ise juttu alustama. Tegelikult võtsid nad mind väga kiiresti omaks ja aitasid mind alati kui mul abi vaja oli.

Õppimise poolest oli mul seal koolis raskem, sest uute õpetajatega harjumine võttis aega ja nii mõneski aines olid nad teemadega meist ees. Õnneks kõik õpetajad olid selles suhtes väga mõistvad ja aitasid kui mul abi vaja oli.

Kooli juures meeldis mulle kõige rohkem pikk söögivahetund. Söömise kõrvalt jäi aega ka puhkamiseks ja sõpradega olemiseks. See tegi koolipäeva palju toredamaks ja aeg lausa lendas. 

Selle nädalaga õppisin ma oma kooli ja õpetajaid palju paremini hindama. Samuti tean ma nüüd seda, et kui sul on võimalus midagi teha, siis peaks alati igast võimalusest kinni haarama. 

Ma soovitan kõigil, kes on vähegi mõelnud õpilasvahetusele, kindlasti osaleda, sest minu nädal oli väga tore. See andis juurde uue võrratu kogemuse ja palju uusi sõpru.
Loodan, et mu lugu inspireerib teid kõiki, programmist osa võtma. Kavatsen ka ise tulevikus uuesti vahetuses osaleda.

——
Gerlin Reinson
Räpina Ühisgümnaasium

Pole kommentaare

Kommenteeri