Olge julged ja tehke juttu, naeratage rohkem ning saate palju sõpru endale lisaks!

Olge julged ja tehke juttu, naeratage rohkem ning saate palju sõpru endale lisaks!

Minu nimi on Kelly-Ly ja õpin Orissaare Gümnaasiumis. Võtsin lõpuks end kokku ning valisin endale vahetuskooliks Tõrva Gümnaasiumi. Valisin just selle kooli, sest arvasin, et tuleks alustada täiesti võõrast koolist, mitte näiteks Tallinna koolist, kuna Tallinnas käin ma niikuinii tihti. Tõrvas elab ka minu lähedane sõbranna ning majutus oli ka kohe käepärast võtta. Olin aasta aega seda vahetust planeerinud, ning ei kahetse oma otsust!

Mind väga motiveeris, et saan uusi inimesi tundma õppida ning see, et saan Tõrva piirkonda minna ning üleüldse, Valgamaale. Esimesel koolipäeval oli mul muidugi suur närv sees, kuid samas olin nii elevil, et ei suutnud esimest tundi ära oodata. Kindlasti mainin, et mul oli väga tore klass ning kiidan neid! Kõik olid vastuvõtlikud, rõõmsad, toredad ja väga-väga sõbralikud. Sain aru, neil oli samuti närv või hirm sees, kas ma olen ikka sõbralik või olen ma häbelik ja seetõttu nad ei teinud ise kohe suurt juttu. Mulle meeldis see, et pärast mõnda tundi olid kõik jutukad, küsisid küsimusi, vastasin hea meelega ning mind alati aidati, näidati klassiruumides, kus istuda või mis tund ja kus algab.

Vahetuspere juures elamine oli ülimalt põnev! Saime paljusid asju koos tehtud- ATV ja lumelauaga sõita, reisida Tõrva ümbruses, , hobustega ratsutada. Järgmisel korral kui vahetusse lähen, olen jälle väga optimistlik. Sain ka õpetajatega pikalt vestelda oma kooli teemal, saarlase elust ja muud. Põnev oli ka see, et üks õpetaja oli kutsunud mind osalema Õpikojas, kus TÜ- õpilased/lõpetajad aitavad saada põhialuse selleks, et kui on soov tulevikus minna ülikooli õppima. See oli väga põnev, saime gruppides töötada ja vahvaid asju katsetada ning nende teel sain jällegi uusi tutvusi juurde ja palju naerda. Õppisin seda, uute inimestega käituda ja avastasin läbi selle ennast – olen inimene, kes on jutukas, naeratab palju ja julgeb abi küsida või kellegi juurde minna ja juttu alustada.

Mul tekkis enda klassiga hea side, kuigi paljudega ei jõudnud juttu ajada, sest olin vaid ühe nädala seal. Olen väga õnnelik, et mu unistus teoks sai! Aitäh VeniVidiVicile ning vahetusperekonnale, kes mind majutasid. Suur tänu ka õpilastele seal koolis.

Soovitan kindlasti proovida! Olge julged ja tehke juttu, naeratage rohkem ning saate palju sõpru endale lisaks! Tean, kogesin ning ei kahetse otsust.

Kelly-Ly

Pole kommentaare

Kommenteeri