Läksin kooli, millest ma polnud varem isegi kuulnud…

Läksin kooli, millest ma polnud varem isegi kuulnud…

Olen Emilia ja õpin Kuusalu Keskkoolis 10. klassis. VeniVidiVici raames läksin ma üheks nädalaks vahetusõpilaseks Noarootsi Gümnaasiumi. Ma polnud varem sellest koolist midagi kuulnud, niiet läksin sinna sisetunde järgi, kui uurisin võimalikke vahetuskoole. Mõte jäi sellel Noarootsi Gümnaasiumil pidama ja korraga teadsin, et pean selle kooli valima.

Programmis osalesin, sest eelmine aasta mu parim sõbranna käis sellega kahes koolis õppimas ning talle meeldis viimases koolis nii väga, et läkski sinna gümnaasiumisse. Lisaks sellele tahtsin näha teistusuguseid keskkondi peale minu enda kooli.

Paar päeva enne vahetusse minemist hakkasin ma kartma. Arvasin, et äkki ma ei sulandu sisse või siis keegi ei pane mind tähele.

Need hirmud õnneks osutusid valeks. Mind võeti seal hästi vastu. Klassikaaslased olid pigem huvitatud, kes ma selline olen ja miks ma sinna kooli tulin. Mind väga üllatas, kuhu kooli ma sattusin- mul polnud õrna aimugi, et seal elavad kõik gümnasistid ühiselamutes. Tänu sellele oli mul kergem sisse elada, sest olin päevad läbi koos erinevate inimestega, mitte ühe kindlaga.

Vabal võtsin osa huviringidest- sulgpallist ja joogast. Toimus ja missi ja misteri valimine, mis tehti väga humoorikaks. Õhtuti olin koos teiste noortega. Meil tekkis hea klapp.

Viimasel õhtul tundsin, et ma soovikski sinna kooli minna õppima. Mulle nii meeldis see õhkkond- majutus, noored ja õpetajad.

Kindlasti ma soovitan õpilastel osaleda VeniVidiVici programmis, sest see laiendab silmaringi, näitab teisi õppimisvõimalusi ja avab silmad ka oma kooli suhtes.

Pole kommentaare

Kommenteeri