Kuu aega on liiga lühike aeg..

Kuu aega on liiga lühike aeg..


Olen Saaremaa neiu Irma ja see oli minu kolmas õpilasvahetus. Otsustasin uuesti vahetusse minna juba eelmise vahetuse ajal, sest ma teadsin, et see kogemus saab minna ainult paremaks. Väike täpsustus – eelmine vahetus oli kolm nädalat Narvas ja selle korra oli vahetus neli nädalat Narvas. Sama perekond, aga teine kool ja klassikaaslased.

Selle korra asusin õppima Narva Vanalinna Riigikooli 11. klassi, kus esimesel hommikul ootas mind minu uus klassijuhataja, kes näitas mulle kätte minu kapi. Riided vahetatud, võtsime sammud klassi suunas. Nii see päev möödus, üks tund teise järel. Teisel päeval hakkasime juba klassikaaslastega rohkem suhtlema. Taipasime, et selles ei olegi midagi rasket, ava suu ja jutt hakkabki jooksma. Varsti oligi esimene nädal möödas. Nädala lõpus käisime erinevatel kontsertidel, et osa saada Narva kultuurielust.

Teisel nädalal oli mul juba teada, kus klassides tunnid toimuvad ja ma ei pidanud tormama klassikaaslaste järgi. Jätkus tavaline õppetöö – kodused tööd, tunnikontrollid, kontrolltööd. Siinkohal võrdleksin oma kooli ja vahetuskooli tunni teemasid. Eriliselt suuri vahesid seal muidugi ei olnud, kuid siiski olid asjad nihkes ja enamasti oli vahetuskool oma tegemistega kaugemale jõudnud. See tähendas, et tagasi tulles oli mul lihtsam kohaneda, sest teemad olid läbitud, aga seevastu pidin järgi õppima oma kooli teemad. Teise nädala lõpus käisime Narva-Jõesuu spas, et nautida lõõgastavat nädalavahetust.

Minu klassis koos minuga oli 26 õpilast, poisse ja tüdrukuid täpselt pooleks. Mulle väga meeldis see, et tundides istusime enamasti poiss ja tüdruk kõrvuti, sest siis ei teki nii suurt loba. See klass oli tõesti väga tore, sest kõik hoidsid kokku ja aitasid üksteist. Samuti olid kõik õpetajad selles koolis lihtsalt super head. Nad mõistsid õpilasi nii hästi ja oli näha, et koostöö nende vahel on väga hea. Minu õpitulemused vahetus koolis olid kas väga head või head. See hoidis meele rõõmsana, sest nii lühikese aja jooksul kohaneda uute teemade ja õpetamismeetoditega ei ole kõigi jaoks nii kerge. Samuti sain osaleda koos oma klassiõdedega korvpallivõistlustel.

Üldiselt jäin absoluutselt kõigega rahule, sest kui sinu ümber on nii meeldivad inimesed, siis ei saa teistmoodi olla. Viimasel päeval tegin oma klassile üllatuse, rääkides oma kogemusest vene keeles ja andes neile väikese kingituse, millega kõik jäid rahule, kutsudes mind järgmine aasta tagasi.

See kuu möödus liiga kiiresti, alles läksime ja juba oli aeg tagasi tulla. Olles ümbritsetud nii toredate inimestega, siis aeg lendab tõesti ruttu. Sinna ei ole midagi teha, aga alati saab tagasi minna, eriti kui sind veel oodatakse sinna. 

Ärge jätke seda võimalust kasutamata, see on teie võimalus muuta enda elu. 

——
Irma Jäe
Orissaare Gümnaasium

Pole kommentaare

Kommenteeri