Julia ja Anastasia keelepraktika sõbralikus Rapla Ühisgümnaasiumis

Julia ja Anastasia keelepraktika sõbralikus Rapla Ühisgümnaasiumis

Tere!
Meie nimed on Julia ja Anastasia. Osaleme selles projektis juba teist korda ja nüüd elame Raplas, õpime Rapla Ühisgümnaasiumis.
Õpime siin juba kolmandat nädalat ja need päevad, mis siin veetnud oleme, on olnud väga sisukad. Kui me sõitsime Raplasse, võttis meid vastu klassiõde Diana, kes aitas meil oma asju ühikasse viia ja näitas meile natukene linna. Esimene päev oli lahe. Me väga kartsime, kuid see oli asjata. Kõik klassikaaslased on väga sõbralikud, seltsivad ja abivalmid. Juba esimesel päeval leidsime mõndadega ühise keele.

Esimesel nädalal, juba teisipäeval (14.11) oli nendel koolis “Paravisioon”, kuhu meid kutsusid meie klassikaaslased. See traditsiooniline pidu toimub neil juba ammu. Nad parodeerivad eesti laule, tantsivad ja laulavad. Oli meeldiv olla selles atmosfääris, kus kõik hoidsid ja toetasid teineteist. Teisel nädalal, kolmapäeval (22.11) sõitsime koos klassikaaslastega Eesti Draamateatrisse, kus vaatasime komöödiat “Rahauputus”, mis kestis kaks tundi. Oli pisut raske, sest oli kiire kõne ja me mõnikord ei jõudnud teksti jälgida, aga põhimõtteliselt see meeldis meile. Kui oli vahepaus, siis rääkisime koos õpetajatega ja nad jutustasid meile huvitavaid lugusid.

Teine nädal oli pühendatud vene keelele. Õpilased 6.-12. klassist lugesid luuletusi, tegid teste ja mänge. Mul (Julia) avanes ka võimalus sellest osa võtta. Ma lugesin luuletust “Oktoobrikuu on käes” vene keeles, et õpilased kuulaksid, kuidas see kõlab originaalis ja pärast eesti keeles, et nad saaksid aru, millest luuletus räägib. Samuti selle reede õhtul külastasin klassikaaslastega moeshow’d, mis toimus teises koolis. (Rapla Vesiroosi Gümnaasium). Sellel ürituses näitasid 1.12. klasside õpilased ülikondi, mille nad olid ise teinud ja hiljem oli ka autasustamine.

Pole kommentaare

Kommenteeri