Tutvustus

Korraldame õpilasvahetusi Eesti koolide vahel

VeniVidiVici Õpilasvahetus korraldab Eestisiseseid õpilasvahetusi 7. – 12. klasside noortele. Õpilastel on võimalus 1, 2 või lausa 4 nädala jooksul minna õppima teise Eestimaa kooli.  Meie eesmärgiks on anda igale noorele võimalus avastada nii iseennast kui ka oma kodumaad ning vahetuse käigus kogeda miskit, mis muudaks nende elu.

VeniVidiVici Õpilasvahetus on parandanud meie õpilaste suhtlemisoskust, andnud uusi kogemusi ja tutvusi, arendanud silmaringi, andnud teadmisi Eesti kohta ja ideid, mida enda koolis rakendada. Lisaks on see lihtne ja hea võimalus tutvuda teise kultuuriruumi tegemiste ja toimetamistega.

Igal õppeaastal osaleb üle 200 õpilase!

VeniVidiVici Õpilasvahetuse programmis on osalenud seitsme õppe-aasta jooksul üle 700 õpilase ning liitunud on koole igast Eesti maakonnast. Noortel on olnud võimalus nende aastate jooksul külastada nii linna- kui ka maakoole, õppide eesti ning vene õppekeelega koolides, avastada mandri- ja saartekoole, tutvuda väikeste ja suurte koolikeskkondadega. Nii mõnedki noored on õpilasvahetuses osalenud mitu korda. Kuigi iga inimene on erinev, on Eestisisene õpilasvahetus loonud aluse, mis võimaldab igaühel individuaalselt seada eesmärke, mille poole püüelda ning mida ellu viia. Õpilastel on võimalus õppida üks või kaks nädalat ükskõik millises Eestimaa koolis või neli nädalat võõrkeelses koolis.

Nägin, kuidas toimub õppetöö mitu korda suuremas koolis – see oli põnev elamus!

Saavutused

Oleme pärjatud mitmete auhindadega:

  • Eesti Energia ettevõtlikkuse arenguprogrammi ENTRUM  I koht;
  • Konkurss „Olen ettevõtlik!“ parim Valgamaa algatus;
  • Konkurss „Olen ettevõtlik!“ parim sotsiaalse ettevõtluse projekt;
  • Haridusideede konkurss „Ohhoo!“ I koht;
  • Valgamaa ettevõtlusauhind 2012 – parim omaalgatus;
  • MISA tunnustus: Parim lõimumist toetavate ühistegevuste läbiviija 2013;
  • Konkursi “Keeletegu 2013” nominent
  • Haridus- ja Teadusministeeriumi korraldatava konkursi “Hariduse sõber” 2018 nominent
  • Tallinna Haridusameti konkursi  “Hariduse sõber” 2018 I koht

Ajaloost

Kuidas kõik alguse sai …

Idee autor Teele Jakobson

2011. aasta sügisel, õppisin siis 11. klassis, avanes mul võimalus liituda koolinoortele suunatud arenguprogrammiga ENTRUM. Mõtlesin teha midagi, mis muudaks õpilaste elu põnevamaks ning ühtlasi oleks hariv ja kasulik. Arutlesin endamisi, mis pakuks meie igapäevaelule lisaväärtust ja millest noored puudust tunnevad. Toona õppis minu klassis vahetusõpilane Saksamaalt – rahvusvaheline õpilasvahetus on kujunenud trendiks. Tekkis idee: korraldada õpilasvahetusi hoopis Eestis. Oleme tegelikult väga mitmekesine ja põnev maa, mida võiks noored tunda. Rääkisin ideest kauaaegsetele sõbrannadele, neile mõte meeldis ning nii me hakkasime liikuma eesmärgi täitmise poole. 2012. aasta alguses osalesid programmis juba esimesed vahetusõpilased.

Partnerid

VVVOPILASVAHETUS@GMAIL.COM
Tel: 56908474 / 53012566 (eesti k)

Tel:  55585697  (vene k)

healthrpose