Õpilane

EESTI-SISENE

VeniVidiVici Õpilasvahetus on mõeldud neile noortele, kes soovivad õppida mõnes teises Eestimaa koolis. Nimekirja valikus olevatest koolidest leiad KOOLIDE NIMEKIRJAST. Kui oled huvitatud õppimisest välismaal, siis võid külastada YFU Eesti lehte – nemad aitavad Sul leida sobiva välismaa kooli.

1 VÕI 2 NÄDALAT

Sul on võimalus olla vahetusõpilane uues koolis üks või kaks nädalat. See on täpselt piisav aeg selleks, et vahetuskoolis palju uusi tutvusi luua ja erinevaid tegevusi teha. Samas ei jää Sa kodukoolis õppetööst maha ning nii on vahetusest naastes hea sujuvalt õpingutega jätkata. Kui soovid osaleda õpilasvahetuses keeleõppe eesmärgil, siis soovitame osaleda neljanädalases õpilasvahetuses. Rohkem lisainfot leiad menüüst märksõnaga “Keeleõpe”.

 

Soovitan kõigil, kellel on huvi, see ometigi ära proovida! Mõtlesin ise tükk aega, kas tasuks ise proovida või mitte. Kõik need uued tutvused ja unustamatud kogemused olid seda riski väärt.“

MAJUTAMINE

Pärast seda, kui oled VeniVidiVici koordinaatorile saatnud oma ankeedi, edastab tema selle Sinu poolt valitud koolidele, kes hakkavad otsima Sulle majutajat. Juhul, kui Sul on majutus endal olemas (mõni sugulane, peretuttav vmt), siis palun märgi see ankeeti üles, et nii Sinu koordinaator kui ka vahetuskool oleksid sellest teadlikud. Nii saame Sinu vahetust kiiremini organiseerida ja saad ka rutem oma uute seiklustega algust teha. Üldjuhul toimub majutamine vahetusperedes või ühiselamutes – see, millist versiooni Sinu puhul kohaldame, sõltub koolist ja Sinu eelistustest.

 

VAHETUSE JÄÄDVUSTAMINE

Oleks ääretult tore, kui Sa vahetuses olles jäädvustaksid oma tegemisi ja toimetusi vahetuskoolis ning need oma koordinaatorile saadad KIRJALIKU TAGASISIDENA (lae alla), mille paneksime koos saadetud piltidega üles meie blogisse. Tagasiside on oluline nii meie koordinaatorile kui ka tulevastele vahetusõpilastele, kes võivad just Sinu loost leida selle puudujääva julguse vahetusse minemiseks. Põnevamad lood leiavad koha ka meie Facebooki lehel.

 

Alguses mõtlesin, et kuhu ma sattunud olen. Pärast ei tahtnud ära minna.

SÕIDUKULUDE KOMPENSEERIMINE

Sõit ühest Eestimaa otsast teise võib olla üpris kulukas. Seetõttu pakume koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga kõigile vahetuses osalenutele võimalust saada tagasi tehtud sõidukulutused. Selleks pead Sa alles hoidma oma bussipiletid / küttetšekid ning need pärast vahetust kahe nädala jooksul saatma VeniVidiVici koordinaatorile. Saata tuleb need koos avaldusega, mille peavad täitma Sinu vanemad.  LAE ALLA: VVV_sõidukulude-kompenseerimise-avaldus.Avaldus koos piletitega saada skänneeritult meie meiliaadressile vvvopilasvahetus@gmail.com.
NB! Üles pildistatud piletite ja tšekkide alusel me kulutusi ei kompenseeri. Sõidukompensatsiooni saamiseks on vajalik eelnevalt meile saata allkirjastatud õpilasvahetusleping. Sõidukompensatsiooni makstakse välja kord kuus.

Nautisin vahetuskoolis igat hetke – ei olnud kordagi tunnet, et tahaksin koju.

Juhul, kui Sulle jäi miskit siiski arusaamatuks, siis ära karda ja võta meie toreda meeskonnaga ühendust läbi Facebooki (VeniVidiVici Õpilasvahetus) või kirjutades meiliaadressile vvvopilasvahetus@gmail.com.

7.-12.KLASS

Vahetusse saavad minna noored, kes käivad 7.-12.klassis. Kui Sa pole veel piisavalt vana, et vahetusse minna, siis pole veel põhjust kurb olla. Saad juba praegu valida välja endale vahetuskooli ning VeniVidiVici meeskonnaga suhelda, et niipea, kui seitsmendasse klassi astud, vahetusse minna.

VAHETUSÕPILASE ANKEET

Kui käid 7.-12.klassis, oled välja valinud endale meelepärase kooli ja oled saanud vanematelt ning kodukoolilt nõusoleku vahetusse minekuks, siis lae alla OSALEMISANKEET.

Täida ankeet ära, lisa sellele enda allkiri ning lase see kindlasti ka oma vanema(te)l allkirjastada ning saada see meile kas skänneeritult või digiallkirjastatult meie meiliaadressile vvvopilasvahetus@gmail.com. Edasi hakkab Sinuga suhtlema VeniVidiVici koordinaator, kellega võid suhelda nii meiliteel kui ka Facebooki vahendusel.

OSALUSTASU 30 EUROT

Kindlasti oled juba mõelnud, palju Sa vahetusse minemise eest maksma pead. Kõigest 30 euro eest on Sul võimalik veeta üks või kaks nädalat Sinu poolt valitud koolis. Osalustasu tuleb kanda enne vahetusse minekut MTÜ VeniVidiVici arvelduskontole EE621010220213479227, selgituseks märgi oma nimi + osalustasu (nt Mari Maasikas osalustasu). Kui sa enne vahetuse algust osalustasu ära ei maksa, ei saa me Sind kahjuks vahetusse lasta. Neljanädalase õpilasvahetuse puhul, mil tuleb valida võõrkeelne kool, osalustasu ei ole.

Elu kõige lahedam ja lõbusam kogemus.

ÕPILASVAHETUSLEPING

Kõige viimasena, pärast vahetuse lõppu, saada oma koordinaatorile ÕPILASVAHETUSLEPING. Sellele lepingule pead sa vahetuse lõpuks saama allkirja oma vanematelt, kodukoolilt ja ka vahetuskoolilt. Leping saata skänneeritult VeniVidiVici meiliaadressile vvvopilasvahetus@gmail.com.

VAHETUSSE KORRAGA MITU ÕPILAST 

Õpilasvahetuse eesmärk on anda vahetusõpilasele vahetu kogemus teiskeelses keeleja kultuurikeskkonnas hakkamasaamiseks, mistõttu eelistatakse individuaalseid vahetuskordi. Üksinda osalemine aitab sageli paremini sulanduda uude kooliellu, võimaldab saada rohkem julgust, iseseisvust ning kogemusi. Samuti on individuaalsed õpilasvahetused sobivamad koolide ja majutajate seisukohast. Kui on aga kindlasti soov osaleda õpilasvahetus koos klassikaaslase või sõbra/sõbrannaga, siis tuleb sellest eraldi VeniVidiVici koordinaatorit teavitada, et koordinaator teaks antud asjaoluga arvestada.

VVVOPILASVAHETUS@GMAIL.COM
Üks või kaks nädalat
Tel: 58375343 
(eesti k)
Tel:  55585697  (vene k)

Neli nädalat
Tel: 55657263 (eesti ja vene k)

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar
healthrpose