Nädalake väikekooli elu nautimas!

Nädalake väikekooli elu nautimas!

Veetsin nädala Saaremaal Kahtla Lasteaed-Põhikoolis. Minu jaoks oli see päris huvitav kogemus. Ise õpin üsna suures koolis, seega ei teadnud, mida oodata ühest väikesest koolist. See kool sai valitud just sellepärast, et tundisn huvi väikekooli elu vastu. Kui rääkisin oma sugulasega sellest tegi ta ettepaneku minna tema kooli.  Tänu temale teadsin osasid õpilasi veel ning olin kuulnud jutte koolist, õpilastest ja ka õpetajatest, aga olla seal kohapeal oli midagi muud.

Koolis telefoni kasutada ei tohtinud, mis oli üks suur erinevus minu koolist, aga sellega harjus kähku ära. Tänu sellele reeglile suhtlesid õpilased üksteisega, mis oli väga tore. Veel üks suur erinevus oli see, et õpetajad tulid ise õpilaste juurde ja seega olid neil lauasahtlid ja nad ei pidanud kogu aeg kõiki asju kaasas vedama. Ka selline kord oli minu arvates väga mugav.

Klassis oli neli poissi ja sellepärast ootasin, et õpetajatele segatakse vahele või mingi väike jutusumin ikka klassis käib nagu on minu koolis, aga õpilased olid tunnis täiesti vait ja tegid tööd kaasa.  Õpetajat kuulati ning teda ei segatud. Enamus ainetes olid nad minust ees, aga tänu sealsetele õpetajatele sain teemadest ilusti aru.

Veel enne vahetusperioodi algust kartsin, kuidas seal minusse suhtutakse, kuid ka sellega polnud probleemi. Kõik nii õpetajad kui ka õpilased olid väga sõbralikud ja toredad . Minu enda klassikaaslased kartsid minuga suhelda. Nädala lõpus juba natuke rääkisime ja kui ma oleks ka teise nädala olnud, siis poleks arvatavasti suhtlemisega mingit muret olnud. Enamus aja veetsin seitsmenda klassiga, sest sealt teadsin kõiki õpilasi.

Sain osa ka Tuleviku Kompassi üritusest, mis toimus Kuressaare spordikeskuses. Seal oli palju erinevaid koole ja tehti reklaami ka erinevatele programmidele. Nägin seal ka VeniVidiVici lauda. Kuna sinna läksid ainult üheksas ja kaheksas klassi olin alguses päris üksi, kuid lõpuks leidsin endale siiski seltskonna. Üritus minule endale huvi ei pakkunud, kuna see oli ikkagi mõeldud nendele, kes Saaremaal elavad või siis õpivad gümnaasiumis. Lisaks sain osa kooli enda poistepäeva üritustest. Päeva teine pool oli mõeldud poistele ja nad viidi Saaremaa Sõjavara Muuseumisse ja tüdrukud said teha küpsisekooki.

Nädal oli teistsugune, väga põnev ja tore. Nädalast jäi kindlasti väheks. Soovitan osa võtta kõigil, kes tahaksid oma igapäevasest koolirutiinist vaheldust. Eriti soovitan minna suure kooli õpilastel väiksematesse ja vastupidi, nii on endal kõige huvitavam.


Karoliina Kannik, Põlvast

Pole kommentaare

Kommenteeri

healthrpose