fbpx

Eesti-sisene õpilasvahetus – ideaalne vaheldusjanu kustutamiseks!

Eesti-sisene õpilasvahetus – ideaalne vaheldusjanu kustutamiseks!

Eile õhtul valdas mind tüdimus Tallinna koolielu suhtes ning tekkis spontaanne mõte viimaseks kooliaastaks kooli vahetada. Minna mõtlesin just Noarootsi Gümnaasiumi, sest see kool on mulle juba põhikoolist saadik huvi pakkunud. Sealne rootsi keele süvaõpe ning skandinavistika tunduvad väga põnevad. Eriti seetõttu, et olen seotud Skandinaavia riigi Norraga, kus elasin kuus aastat ja käisin ka koolis kaks aastat. 

Hiljem selgus siiski, et kooli ma vahetada ei soovi, sündis hoopis parem idee vaheldusjanu kustutamiseks: minna Eesti-siseselt vahetusõpilaseks. Mälus koitis kunagi ammu emalt kuuldu Eesti-sisese õpilasvahetuse programmi kohta, seega uurisin internetist ning leidsin VeniVidiVici kodulehe. Vaatasin programmiga ühinenud koole ning nägin nimekirjas ka Noarootsi Gümnaasiumi, mis on imeline kokkusattumus, millele ma ära ei ütleks. 

Saaksin hetkeks sulanduda hoopis teistsugusesse kooliellu Läänemaal, kus õpilased elavad omapäi omavanuste seas ühiselamus. Arendada saaksin eneses iseseisvumist, suhtlemisoskust, võõrastes vetes hakkama saamist ning väga tore oleks näha ja uurida teise Eesti kooli korraldust ning võrrelda seda enda kooli omaga. Mul oleks suur rõõm saada osa sellisest hindamatust kogemusest. 

Ise tegelen muusika, tantsimise, keelte õppe, lühifilmi tegemise, kirjutamise ning luulega. Kõige enam meeldib mulle end proovile panna ja uusi  elamusi saada, mistõttu antud võimalus ming väga paelub. Loodan, et see saab teoks. 

—————————–

Natali Demir, Tallinnast

Pole kommentaare

Kommenteeri

healthrpose